Статті / Вагонка дерев’яна в інтер’єрі: переваги використання.

Вагонка дерев’яна в інтер’єрі: переваги використання.

Вагонка дерев’яна – це практичний та надійний матеріал для оздоблення інтер’єра.

Вагонка дерев’яна виготовлена з натуральної деревини. Жоден штучний матеріал не може йти ні в яке порівняння з натуральною деревиною за екологічною безпекою для здоров’я людини. Окрім того, дерево є надзвичайно чутливим регулятором вологості в приміщенні, створюючи ідеальний мікроклімат для найліпшого самопочуття. При підвищеній вологості вагонка дерев’яна забирає надлишкову вологу на себе. Та навпаки: якщо повітря занадто сухе – дерево її повертає. Тому твердження, що вагонка дерев’яна «дихає» є абсолютно правдивим.

Вагонка дерев’яна має різну геометрію – профіль. Раніше дерев’яна вагонка мала вигляд дошки, гладенько строганої з обох сторін та з шипом і пазом по боках. Така дерев’яна вагонка називається «двостороння вагонка» або «безшовна вагонка». Ці назви абсолютно логічні. Вагонка двостороння – це тому, що обидві сторони однакові (не має лицьової та тильної). Тому можна обрати будь-яку сторону, яка подобається більше і зробити її лицьовою. А вагонка безшовна – означає, що під час монтажу дві дощечки вагонки щільно стикуються одна з одною, не залишаючи проміжку-малюнку.

Останнім часом з’явився новий профіль: вагонка дерев’яна європрофіль або коротко «євровагонка». Таку назву він отримав, тому що був виготовлений, дотримуючись параметрів аналогічного європейського матеріалу. Євровагонка має суттєві відмінності від звичайної безшовної вагонки. Вагонка дерев’яна європрофіль з тильного боку має дві канавки (заглиблення), які несуть важливу функціональну особливість. Ці заглиблення дозволяють конденсату вільно стікати додолу, не затримуючись на місцях кріплення вагонки до реєчного каркасу, уникаючи небезпеки загнивання. Окрім того, вагонка дерев’яна європрофіль, після монтажу виглядає не суцільним дерев’яним полем, а створює привабливий малюнок.  

Дерев’яна вагонка виготовляється з різних порід деревини. Хвойні породи: вагонка сосна, вагонка смерека. Листяні породи: вагонка липа, вагонка вільха, вагонка ясен, вагонка дуб. Вагонка дерев’яна – це універсальний матеріал, який підходить для облицювання будь-якого приміщення.

Вагонка дерев’яна використовується для обшивки стін та стелі:

житлових кімнат, спальні, дитячої кімнати, вітальні, балкону, сауни, бані, кімнати відпочинку, мангальної, альтанок, гаражів, побутових приміщень.

Дерев’яна вагонка за короткий термін перетворить необлаштоване приміщення у затишну кімнату.

Вагонка дерев’яна легкий у монтажі матеріал. Інформацію про те, як здійснити монтаж вагонки можна знайти в статті «Монтаж вагонки. Кляймер для монтажу вагонки» на нашому сайті.

Вагонка деревяна сосна, вільха, липа в наявності на наших складах.