Лежак для сауни

Версія для друку

Лежак для сауни, бані. Брус полок. (Вільха)

Ширина:      80  мм
Товщина:    25  мм
Довжина:   1000-2500 мм

 

ЦІНИ по тел.: (067) 411-68-50
                     (050) 315-50-10


Лежак для сауни, бані. Брус полок. (Вільха)

 

Лежак для сауни, бані. Брус полок.

Лежак для сауни, бані ( Брус полок ) – це дошка, яка використовується для облаштування конструкції полок призначених для відпочинку в сауні, бані.

Обираючи брус для полок необхідно приділити увагу деяким важливим моментам, оскільки саме з брусом полок буде контактувати Ваша шкіра під час банних процедур.

Оскільки сауна, баня передбачає високу температуру, то ця умова диктує нам обирати матеріал лише листяних порід. Деревина листяних порід (вільха, липа) на відміну від хвойних (сосна, смерека) не містить смоли, яка при виділяється нагріванні.

Та навіть серед листяних дерев є «небажані» породи. М’яко кажучи некомфортно себе почуває людина в сауні, де лежак зроблено з твердих порід дерев (бук, дуб, ясен). Деревина цих порід має велику щільність, тому при високих температурах надзвичайно сильно розжарюється та створює ризик отримати опіки шкіри. До того ж в такій розпеченій сауні стає важко дихати, складається враження, що сауна перетворюється на духовку.  

Правильним рішенням вважається обрати брус полок з вільхи. Лежак вільховий має невелику щільність, тому не нагрівається і відповідно не створить Вам дискомфорту під час перебування в сауні. Брус полок з вільхи безпечний навіть при відвідувані бані з дитиною.

Лежак для сауни, бані з вільхи відомий своїми корисними властивостями. Вільха відноститься до цілющих рослин, що використовувалися ще здавна у народній медицині. Вільха має позитивний вплив на органызм людини при простудних захворюваннях та захворюваннях шкіри.

Лежак для сауни, бані не є стандартним, уніфікованим. Ширина, довжина полок залежить від площі кімнати, розташуванні в ній пічки. Кількість полок розраховується беручи до уваги висоту стелі.

Облаштувати лежак для сауни, бані самостійно не складно. Спочатку необхідно сконструювати каркас з брусу, на який і буде набиватися брус полок. Оскільки з каркасним брусом наша шкіра контактувати не буде, то можна обрати і брус виготовлений з сосни. Його розмір у перерізі бажано, щоб був 50х70 мм. Обов’язковою вимогою до такого брусу є те, щоб він був сухий. Для того, щоб лежак був стійкий та міцний його бажано кріпити безпосередньо до стіни будівлі.

Відстань між стійками лежака не повинна перевищувати 60 см. При виконанні цієї умови брус полок не буде прогинатися під навантаженням. Брус полок можна набивати як вздовж так і напереріз. Для того, щоб створити якийсь орнамент або малюнок комбінують ці способи монтажу. Брус полок набивають, залишаючи проміжок між дошками приблизно в 1 см. Цей проміжок дозволить правильно циркулювати повітряним потокам, створюючи рівномірний нагрів повітря. Окрім того волога зможе вільно стікати на підлогу, не затримуючись на стиках бруса, завдяки чому строк експлуатації бруса полок буде довгим, а зовнішній вигляд лежака привабливий.

Брус полок кріпиться до каркасу саморізами знизу (через сосновий каркас у вільхову дошку). Зовні Лежак не повинен містити металевих кріплень для того, щоб уникнути опіків від розпеченого металу.

Лежак в сауні, бані роблять у декілька ярусів. Як правило їх два. Верхню полицю роблять завширшки не менше 60 см, а бажано не менше 80 см. При такій ширині можна отримати задоволення від комфортного розслабленого відпочинку, а не тулитися на вузькій полиці. А ось другу сходинку навпаки краці зробити 40 см, що дозволити зручно сидіти, спираючись спиною на верхню полицю.

Лежак для сауни, бані не фарбують, не лакують і не просочують жодними рідинами. Брус полок безпосередньо контактує з Вашою розпеченою з розкритими порами шкірою, тому не варто ризикувати і контактувати з хімією, наражаюсь на небезпеку отримати алергію.

Купити брус полок різної довжини Ви можете на наших складах або замовити за телефоном необхідну кількість. Ми організуємо доставку по місту і області.